Minútová rajčinová bruschetta

Talianska kuchyňa vládne svetu. A keď aj nie, môjmu malému svetu momentálne vládne. Frajer každý deň pýta iba cestoviny s rajčinovým pretlakom a rajčinovú bruschettu a ja už len rozmýšľam, či neposadím po celom byte aj balkóne samé rajčiny, lebo už nič iné v obchode nekupujem. Ale nie, srandujem – teda sčasti. Rajčinová bruschetta je u nás momentálne na každodennom poriadku. Našťastie je naozaj hotová za minútku a popravde nám obom tak chutí, že ju zatiaľ z jedálnička nevyhadzujem. Práveže opačne – povedala som si, že v rámci talianskeho týždňa u mňa doma má bruschetta miesto, aj keď recept už viac jednoduchý byť nemôže.


ČAS PRÍPRAVY: 2 minúty

PORCIE: 1 porcia


Talianska rajčinová bruschetta

Ingrediencie:

  • 2 kúsky chleba
  • 6 ks cherry rajčín
  • trocha kvalitného olivového oleja
  • soľ
  • čerstvá bazalka

Postup:

  1. Chlieb si na suchej panvici opečte z oboch strán, aby bol chrumkavý (asi minútu z každej strany na strednom ohni) (1, 2, 3)
  2. Medzitým si 6 ks cherry rajčín nakrájajte na drobno (4) a už ste skoro v cieli.
  3. Ja osobne nechávam chlieb trochu vychladnúť, keď je hotový (5), ale vy nemusíte.
  4. Polovicu nakrájaných rajčín dajte na prvú polovicu chleba a zvyšok na druhú.
  5. Až teraz všetko zakápnite kvalitným olivovým olejom, môžete jemne posoliť, dať na vrch bazalku a hneď servírujte (6).

Táto vec je dobrá aj keď vám príde nečakaná návšteva, lebo rajčiny má človek často doma. Chlieb môže byť aj jemne starší, keďže ho opekáte. Hotovú máte bruschettu za dve minútky a na to aká blbosť to je, tak to fakt dobre chutí aj to vyzerá celkom pekne. Základom sú ale jednoznačne dobré rajčiny a dobrý olej – takže v zime jednoznačne cherry, v lete pokojne použite veľké rajčiny.

Foto-postup:

Keďže je recept veľmi zložitý, pre istotu som ho aj nafotila 😀