Valentínska čokoláda na 100 spôsobov

Okay, tak možno nie na 100. Aspoň nie u mňa, u mňa sa robilo 7 spôsobov, ale ďalších 93 nie je problém nájsť. Čo to vlastne tá valentínska čokoláda vlastne je? V podstate je to roztopená čokoláda, ktorú si nalejete do nejakej nádoby, ozdobíte a ochutíte podľa svojich predstáv, necháte znova stuhnúť a máte hotovo.

Práve vďaka tomu môžete mať sto príchutí – ja som šla cestou mliečnej a bielej čokolády. Potom som si už len dolaďovala chute. Môžete použiť akékoľvek sušené ovocie, lyofilizované ovocie, kúsky keksov – mila, horalka, bebe keksy, iné čokolády alebo oriešky. Môžete použiť taktiež malé marshmallows, gumové cukríky, praclíky, kokos, semiačka alebo lentilky, ak chcete mať veselú čokoládu. Možnosti sú naozaj obrovské a príchute hlavne viete aj kombinovať. Zároveň ich viete prispôsobiť tomu, pre koho čokoládu robíte.

Ja som išla veľmi nezvyčajnou cestou pri výbere mojich príchutí, lebo som ich ladila podľa sloganov, ktoré sme im v práci vymysleli a tak vznikli nasledovné pecky:

Čokoláda „Som z teba puf“

Spojenie ovocných pufancov v bielej čokoláde od spoločnosti Kolatch a mliečnej čokolády malo u nás doma nakoniec najväčší úspech.

Čokoláda „Jabĺčko na milované líčko“

Perfektná biela čokoláda so sušenými jablkami a pekanovými orechami je taká jemne jesenná verzia, ale popravde potešila aj teraz. Keďže mi zostalo potom ešte trocha aj mliečnej čokolády, keď som mala všetky príchute hotové, tak som spravila aj mliečnu verziu so sušenými jablkami a sušenými brusnicami.

Čokoláda „Hruška do zamilovaného bruška“

Tu sa musím priznať, lebo mi to nedá – nakoľko som nenašla sušenú hrušku, nahradila som ju ananásom 😀 Takže názov jemne zavádza, ale na ananás sme nevedeli taký pekný slogan vymyslieť. Mne ale táto čokoláda chutila veľmi, lebo gumený sušený ananás v mliečnej čokoláde mi jemne pripomínal študentskú pečať.

Čokoláda „Papája nás spája“

Papáju, aby krásne vynikla jej farba som tiež spojila s bielou čokoládou. Hodila som tam aj pár lyofilizovaných jahôd a práve táto čokoláda bola za mňa najviac valentínska, nakoľko bola pekná ružovo-oranžová. Ak chcete silno valentínsku verziu, dajte lyofilizované jahody a maliny ako základ.

Čokoláda „Zakeksujme si spolu“

Z tejto čoko sa veľmi teším, lebo mi pripomína Ritter Sport verziu čokolády s keksami. Tu máme spojenie Figaro mliečnej čokolády s Bebe keksami na slovenskú nôtu.

Čokoláda „Láska je naša mäta“

Čítaj „Láska je naša méta“ pre istotu uvádzam, lebo s týmto sloganom sme najviac bojovali. Čo ale čokoláda obnáša je asi jasné – mliečna čoko s mätovými kúskami. Ja som v tomto prípade použila Pepermintky od spoločnosti Orion, ktoré som do čokolády nasekala.


Valentínska čokoláda na 100 spôsobov

INGREDIENCIE:

  • 200 g bielej čokolády
  • 400 g mliečnej čokolády
  • ozdoby podľa vlastného výberu, ale teda ja som napr. na „hruškovú“ verziu použila tak 3 malé kusy sušeného ananásu, 3 ks pufancov padli za obeť, asi 1 Bebe keks a tak. Jednozačne sa teda neoplatí až tak robiť veľa druhov. Radšej sa zamerajte na jednu/dve varianty a nevymýšľajte ako ja, lebo vám potom zostane kopec nevyužitého ovocia a sladkostí a čo s tým potom? Len zjesť asi 😀

POSTUP:

  1. Čokoládu si roztopíte vo vodnom kúpeli.
  2. Môžete jemne nechať vychladnúť, ale nie moc, aby nezačala zas tuhnúť.
  3. Vylejte ju do nejakej nádoby, ktorú ste si predtým vystlali pečiacim papierom.
  4. Vrch ozdobujte podľa vlastnej nálady, chute, fantázie.
  5. Dajte do chladničky znova stuhnúť.
  6. Potom už len nakrájajte alebo nalámte na nejaké tvary. Môžete ich ešte dať do nejakej peknej krabičky alebo zabaliť celofánom, aby bolo pekne vidieť vašu kreativitu a môžete podarovávať.