Láskyplné hranolky

Je skvelé, koľko receptov sa tak ľahko dá spraviť valetntínskymi. Laskyplné valentínske hranolky sú toho perfektným príkladom – bežné jedlo, len v inom tvare. Takto si samozrejme viete spraviť aj pečené alebo varené zemiaky. A hneď máte z obyčajného dňa, deň láskyplný :D.

hranolka v tvare srdiečka v ruke, v pozadí misa s ostatnými hranolkami, miska s kečupom, so sriracha majonézou, ružička a pohár s colou

ČAS PRÍPRAVY: 20 – 25 minút

PORCIE: 2 porcie


Láskyplné valentínske hranolky

valentínske hranolky podávané s kečupom

Ingrediencie:

 • cca. 10 ks zemiakov
 • 150 – 200 ml olej na vyprážanie

Postup:

 1. V prvom rade si očistíme zemiaky.
 2. Potom ich nakrájajte na jemne hrubšie plátky pozdĺžne (1, 2).
 3. So srdcovou vykrajovačkou následne z vykrájaných kruhov robte srdiečka. Vykrajovačku dajte čo najviac do stredu (moju foto si v tomto prípade nevšímajte, to je zlý príklad) (3), aby vám okrem srdiečok vyšli potom aj pekné kruhy so srdiečkovou dierou (4), ktoré môžete tiež vypražiť.
 4. Ak nemáte vykrajovátko, môžete to robiť nožom, len budú srdiečka jemne čapatejšie a je to, samozrejme, pracnejšie (5).
 5. Potom vám nezostáva iné, ako len do panvice dať dosť oleja, aby tam hranolky plávali. Rozohrejte ho na vysokom ohni a keď bude dostatočne rozohriaty, môžete hádzať srdiečka do panvice.
 6. Správne rozpálenie oleja spoznáte tak, že môžete najprv hodiť jedno srdiečko alebo nejaký menší zbytok do oleja a ak sa okolo neho vytvorí veľa mini bubliniek, tak je pripravený.
 7. Potom nahádžte zostatok hranolko-srdiečok. Ak robíte viac porcií, robte to postupne. Mne z tohto napr. vyšli dve veľké panvice. Aby mali srdiečka dostatok miesta na praženie (6).
 8. Keď sú hranolky pekné zlatavé (7), povyberajte ich dierkovanou naberačkou, dajte odkvapkať na kuchynské utierky a môžete podávať.
 9. Ja som klasik – fanúšik kečupu ako prílohy, ale ak chcete, môžete si spraviť k tomu aj sriracha majonézu (8) – na tú miešam cca. 3 PL majonézy a 2 ČL srirachy. Ak máte po ruke, ja pridávam aj 0,5 ČL limetkovej šťavy, poriadne zamiešajte a máte. Ak máte radi štiplavejšie, tak len pridávajte srirachu, kým nebudete spokojní s chuťou.

Foto-postup