Horúca čokoláda s espressom

Ako inak začať vianočné ráno ako sladkou peckou, ktorá navyše nakopne váš systém na celý deň? Práve to kombinuje kokosová horúca čokoláda s espressom – potrebu každodennej rannej kávy s vianočným čarom vo forme horúcej čokolády. Proste čistá láska.


ČAS PRÍPRAVY: cca. 5 min.

PORCIE: dve menšie porcie (pri 150ml pohári) alebo 1 veľká


Kokosová horúca čokoláda s espressom

INGREDIENCIE:

 • 400 ml kokosového mlieka (1 konzerva)
 • 45 g kvalitnej čokolády (mliečnej/horkej)
 • 1,5 ČL kakaa
 • 0,5 ČL škorice
 • 1,5 ČL hnedého cukru
 • 1 – 2 shoty espressa
 • škorica, šľahačka, badián, kakao na ozdobu

POSTUP:

 1. Kokosové mlieko si v hrnci zohrejte, tak aby bolo dostatočne horúce, nie však vriace. Robte to na malom ohni a priebežne miešajte.
 2. Keď je mlieko horúce, hoďte doňho 0,5 ČL škorice, 1,5 ČL kakaa a 45 g čokolády podľa vlastného výberu. Podľa toho, akú čokoládu používate, prispôsobte cukor. Ja som pri mliečnej čokoláde použila 1,5 ČL hnedého cukru. Cukor nemusíte použiť vôbec, ak chcete mať čoko zdravšiu. Prípadne ho viete pridať aj na konci, ak by sa vám zdala málo sladká.
 3. Všetko spolu metličkou miešajte, až kým sa všetko nerozpustí. Miešajte neustále.
 4. Keď je všetko spojené, ochutnajte. Ak vám chuť vyhovuje, odstavte zo sporáka.
 5. Potom si spravte espresso do pohára, kde budete servírovať čokoládu. Ak potrebujete poriadne vzpruženie, pokojne dajte aj 2 espressá. Ja som použila jedno.
 6. Keď je hotové, zalejte ho čokoládou do plna, zamiešajte. Na vrch môžete dať šľahačku, posypať šľahačku môžete kakaom a škoricou a celú čokoládu ešte môžete dozdobiť paličkou celej škorice a badiánu a ihneď podávajte.
 7. Ak espresso na spodok pohára nedáte, máte skvelú horúcu čokoládu pre deti. Krásne vianočné ráno tak môže mať celá rodina 😉